O nás

IT bezpečnost a ochrana dat je téma, které stále více nabývá na významu. Média nás stále častěji zásobují informacemi o tom, na které banky, politické strany a společnosti hackeři opět zaútočili. Některé korporace a finanční instituce již otázku bezpečnosti přijaly a vážně se tímto tématem zabývají a pravidelně si nechávají dělat bezpečnostní audity a penetrační testy své infrastruktury, produktů i procesů uvnitř firmy.

Otázky IT bezpečnosti jsou záludné v tom, že na první pohled nejsou vidět. V dnešní době se klade důraz na co nejrychlejší vytvoření a nasazení produktu nebo služby a tento spěch nutí oprostit se od toho, co není nezbytně nutné a na první pohled důležité. Často do této kategorie spadají i otázky bezpečnosti, které často vyplouvají na povrch, až když dojde k problému, jako je únik dat, útok hackerů nebo pomstychtivých a bývalých zaměstnanců.

Provozujete CRM, e-shop a podobné systémy, kde ukládáte soukromá data uživatelů? Měli byste být v tomto velmi obezřetní a zabezpečit Vaše systémy proti úniku informací. Ztráta reputace díky úniku dat může mít pro každou společnost fatální důsledky, které mohou vést až k existenčním problémům nebo vysokým pokutám, viz. nařízení GDPR (General Data Protection Regulation), které platí jednotně v celé EU od 25. května 2018.

Náš tým bezpečnostních konzultantů, analytiků a etických hackerů Vám rád pomůže, poradí a otestuje bezpečnost Vašich systémů.

 

Reference

Reference